Spolek   ŽEHROVÁK  Kamenné Žehrovice


 
 

 

11. Mariánská pouť a Trhy lidových řemesel 2016

 

 

V sobotu 24. září 2016 se již po jedenácté uskutečnila naše Mariánská pouť a Trhy lidových řemesel. Počasí pěkně spolupracovalo a všechno tedy proběhlo v klidu a bez problémů..   Můžete se podívat na stručnou fotoreportáž.

 

 

Ráno začíná příjezdy trhovců a stavbou stánků, objevují se i první návštěvníci.

 

 

   

U kapličky se připravuje vystoupení dětí z místní mateřské i základní školy,  starostka obce paní Soňa Černá.je uvádí a zahajuje pouť.

 

 

 

Místo ukázek prací občanů tentokrát ve stanu obce proběhla zajímavá výstava historických fotografií. Prvními návštěvníky byli VIP hosté z kraje i okolí..

 

 

 

Mši svatou tentokrát odsloužil P. David Horáček, CSsR, vůbec poprvé se bohužel kvůli vážné nemoci nemohl účastnit náš místní farář (ze Smečna) P. Karel Kunzl.
Mši doprovázel sbor Gemini Muzicalis, ozvučení zajistil (jako už mnohokrát) F. Šitta.

 

 

 

   

Pár snímků od stánků..

 

Parkoviště se plní i po obědě a k pokračování dne zvou i bubenice ze souboru Haya Tabla.

 

 

Dvě pohádky pro děti během odpoledne zahrál loutkový spolek Před branou z Rakovníka. Fotky jsou z té druhé, o třech prasátkách a zlém vlku..

 

 

Něco stylového folklóru přinesl nad kapličku soubor Borůvky (který na poslední chvíli nahradil nespolehlivý Benešáček) a jako obvykle (davy) pobavila i skupina historického šermu THORAX.

 

 

Rozšířila se nabídka ekologických (na ruční pohon) kolotočů pro děti. Přibyl pěkně vyřezaný pro ty malé od řezbáře Matěje (vpravo).

 

 

Pak už se zvolna začíná končit. Ještě poslední kontrola nabídky ve stáncích a až do konce vyhrává FŠ band, orchestr Františka Šitty.

 

 

Nálada pozdního odpoledne. Děti ještě na hřišti, nakonec jako celý den.

 


 

Zpět