Občanské sdružení   ŽEHROVÁK  Kamenné Žehrovice


 

 

    O BARDOLINU řekli:
(V pořadu "Události v kultuře" na ČT 24.)
 

Josef Suk - houslový virtuóz

"...Spojení klasické hudby s lidovou je skvělá myšlenka, která se mi jeví přínosnou a novátorskou. Její provedení souborem Bardolino, jak jsem jej slyšel na Festivalu v Českém Krumlově, mě zároveň přesvědčuje o vysoké interpretační úrovni členů ansámblu..."

Dagmar Voňková Andrtová - zpěvačka

"...Výkony Pavla Fischera sleduji a obdivuji již řadu let a vnímám ho nejen jako virtuózního interpreta a autoritu z postu prvních houslí Škampova kvarteta, ale jako iniciátora nových netradičních spojení například s originální Ivou Bittovou a jejím charismatickým uměním. Nyní se nově na koncertech Bardolina představuje i jako dosud utajovaný autor a hlásí se k vážné hudbě a ke kořenům lidové hudby a k folklóru. Jako citlivý hudebník se za inspirací vydává až k tepu a ohni či širokému moři naší společné archetypální duše, z níž čerpal Janáček své pravdivé tóny, od níž se učil i bezejmenný primáš lidové kapely.
Vedle sebe má tentokrát temperamentní Margit Klepáčovou,která svou virtuózní hrou na violoncello,navíc i barevným zpěvem a také vlastním nepřehlédnutelným autorským vkladem vytváří ve dvojici silný ženský protipól.
Pavel Fischer i Margit Klepáčová hrají v trojici s perkusistou Camilo Callerem ve špičkové kvalitě i díla klasiků - Janáčka, Martinů a soudobých autorů. A vedle toho otevírají v sobě i nadání tvořit vážnou hudbou i folklorem inspirované vlastní skladby, což u většiny klasicky vzdělaných interpretů není vůbec pravidlem!
Oba tyto světy ve své oddělenosti a zároveň v propojení vnímám jako novou uměleckou a velmi zajímavou tvář či image těchto nevšedních hudebníků a s vloženou čerstvou energií jim předpovídám koncertní budoucnost na našich i zahraničních pódiích..."

Ondřej Kukal - hudební skladatel a dirigent

"...Byl jsem na pro mě prvním večeru tohoto souboru a velmi mě zasáhlo, že špičkoví umělci klasické hudby hledají tímto způsobem svou cestu. Je to něco, s čím jsem se ještě nesetkal a oslovilo mě to k napsání skladby "Bláznova žena op.28" pro tento soubor..."

Iva Bittová - zpěvačka

"...Smyčcové nástroje, lidské hlasy a perkuse, to je naprosto postačující k vytvoření krásného souzvuku. V dokonalé intonaci a virtuozitě se mísí krásné melodie s promyšlenou ideou, jak vystavět skladbu či píseň, aby zněla naprosto přirozeně a s pokorou. Bardolinu přeji šťastný start a úspěšnou cestu k posluchačům..."
 

 

Zpět