Úvodní stránka

Činnost

Stanovy

tOdkazy

Fotky (ext.)

Napište nám

Občanské sdružení   ŽEHROVÁK  Kamenné Žehrovice


 
 

AKTUALITY  2014

Program akcí na r. 2014

Kaplička a dění v ní na Facebooku

 

11.1.2015

Než zaktualizuji aktuality na rok 2015 aspoň stručně první informace:

 

1. V sobotu 17.1.2015 od 17.00 hodin proběhne v sídle sdružení výroční členská schůze.

 

2. Na jaro 2015 jsme do kapličky připravili malý cyklus "Jaro s písničkáři". Postupně se nám představí:

     27.3. Vladimír MERTA

     24.4. Jiří DĚDEČEK

     29.5. Jaroslav HUTKA a Radim HLADÍK

Začátek koncertů je od 19 hodin, vstupenky si lze předem rezervovat, nejlépe přes e-mail (na zehrovak@seznam.cz, potvrzení pak pošleme).

 

 

31.12.2014

 

Všem členům i příznivcům Žehrováku přejeme šťastný Nový rok.

Jinak ještě všechny tři adventní koncerty se povedly a také líbily, kaplička byla vždycky plná a to nás samozřejmě těší.. Fotky z posledních dvou (Rozmarýn a Rosička plus Lísteček) doplním po novém roce (na facebooku už něco je).
A teď už jen na shledanou v r. 2015.

 

30.11.2014

Náš první adventní koncert byl skutečně stylový - barokními Roráty  (víc o nich na pozvánce, zde) nás proved soubor Ritornello ve složení Michael Pospíšil (s unikátními mechanickými varhanami) a Vlado (Iljič) Pecháček. Tentokrát se všechno pěkně sešlo : předvánoční atmosféra, plná kaplička, dobrá nálada a společné zpívání.. Pro nás opět obnovený pocit, že pořádání podobných akcí má ještě smysl..

Na dalším adventním koncertu, v pátek 12.12. od 19.00 hodin, v kapličce zahraje a zazpívá folklórní soubor  Muzika Rozmarýn, jejichž vystoupení se zde všem líbilo už před rokem, viz loňské aktuality.

Nakonec pár snímků z vystoupení Ritornella:

 

 

 

27.10.2014

Pár fotek z bezvadného koncertu Bardolina. O to víc mrzí, že ani tak nebyla kaplička zdaleka plná..
Příští koncert (Roráty, M. Pospíšil) zase za měsíc, 28.11., podívejte se na pozvánku.

 

 

 

20.10.2014

Po delší (zdravotní) přestávce další hlášení. Pouť proběhla v září bez závad a blíží se už další koncert. Vyjímečně v sobotu 25.10 .od 19 hodin v kapličce po více než roce znovu zahraje a zazpívá Bardolino music (Pavel Fischer, Margit Koláčková a Camilo Caller) dopněný o zpěvačku Janu Procházkovou. Na komentáře k jejich profilu a výkonům se zase už můžete podívat zde.

 

 

10.9.2014

 

 

Po víc než půlroční organizační práci (poslední přípravná schůzka ještě proběhne v pátek 12.9. v sídle sdružení) je připraven již devátý ročník naší Mariánské pouti a Trhů lidových řemesel. Doufejme, že se opět vydaří..

 

 

1.6.2014

Jarní cyklus koncertů v kapličce zakončilo vystoupení mezzosopranistky Kateřiny Šmídové (které skvěle nahradila onemocnělou Jarmilu Kosinovou), s doprovodem (a navíc interpretací několika Bachových varhanních preludií) Ladislavy Vondráčkové. Na programu byly skladby Slavického, Mahlera, Dvořáka, Janáčka a Ebena.
Stoprocentně profesionální výkon (obě dámy také obvykle vystupují v podstatně větších sálech nebo na operních pódiích u nás i v zahraničí) a postupně i bližší kontakt s publikem, takže myslím všeobecná spokojenost..
Další koncert (Bardolino) proběhne až na podzim a tak příští akcí sdružení bude tradiční (už 9.) Mariánská pouť a Trhy lidových řemesel 20.září.

 

 

 

28.4.2014

Koncert Československého komorního dua proběhl minulý pátek. V rámci "Roku české hudby 2014" byly na programu skladby A. Dvořáka, B. Smetany, L. Janáčka, J. Suka a B. Martinů, podle očekávání v perfektním provedení česko-slovenského dua Pavel Burdych a Zuzana Berešová. Návštěva spíš střední, spokojenost ale zase velká..

Za měsíc (30.5) se už můžeme těšit na koncert mezzosopranistky Jarmily Kosinové s doprovodem Ladislavy Vondráčkové.

 

         

 

 

 

16.3.2014

V pátek se v kapličce uskutečnil první letošní myslím pohodový koncert, zazpívala nám Pavla Švestková a zahrál Robert Fuchs. Pár fotek dole, video na  facebooku.
Na příští měsíc (25.4. 2014) jsme připravili
koncert Československého komorního dua (Pavel Burdych a Zuzana Berešová), viz program.
 

 

 

1.1.2014

A máme tu už zase další rok, kdy m.j. oslavíme desáté narozeniny našeho sdružení (podle nového občanského zákoníku spolku).
Jak se nám v loňském roce dařilo (přehled
zde) zhodnotíme už v pátek 17. ledna na členské schůzi spolku.
Co se týká financování našich akcí, příslušné žádosti o jejich podporu už byly z větší části podány.
Hlavním podporovatelem kulturní činnosti v obci doufejme zůstane obec Kamenné Žehrovice, pravidelně pomáhají i některé nadace (zejména Nadace Život umělce) a další sponzoři.  Na rozdíl od loňska tentokrát už vypsal granty na kulturní akce i Středočeský kraj.

Jarní provoz v kapličce zahájíme odloženým koncertem Perly chrámové hudby v podání sopranistky Pavly Švestkové, který proběhne v pátek 14.3. od 19.00 hodin. (Pozor, změna termínu oproti původnímu programu)

 

 

Pro novoroční pozdrav jsme i letos použili snímek
zimní noční oblohy nad Kamennými Žehrovicemi.

 

Co se dělo v předchozích letech: Archiv aktualit: 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005+4

 

Zpět na hlavní stránku