Občanské sdružení   ŽEHROVÁK  Kamenné Žehrovice

fotogalerie

Mariánská pouť a Trhy lidových řemesel

 24.9. 2011

 

V tomto roce  se celá akce vrátila na nově zrevitalizovanou náves v Kamenných Žehrovicích. Počasí opět úspěšně spolupracovalo, takže (téměř) všechno proběhlo v pohodě. Na následujících stránkách se můžete podívat, jak to tedy letos u nás na návsi vypadalo.

Již po ránu naši reportéři sledovali diskrétní oslavu  dokončení úprav návsi, kterou ještě před mší  uspořádala obec (s pomocí pěkně se zviditelňujícího občanského sdružení Kameňáci od Záplav) ve stanu za kapličkou.
Zaznamenali jsme senátora J. Dienstbiera, kladenského primátora D. Jiránka a několik starostů nebo místostarostů z okolních obcí. Vystoupení pro hosty pak připravily děti z místní mateřské školky.

Od 10 hodin proběhla před kapličkou mše svatá. Namísto pražského biskupa K. Herbsta, který se nedávno nepříjemně
zranil na výletu v Alpách, se jí ujali kladenský vikář J. Kučera a smečenský farář K. Kunzl. Změna nastala i v doprovodu mše, místo zaneprázdněného sboru Chorus Carolinus tentokrát účinkoval chrámový sbor z Kladna.

Celý den samozřejmě probíhaly na horní straně návsi (a novém asfaltu) Trhy lidových řemesel. Pokud chcete vidět, jak to vypadalo tam, klikněte pro změnu zde .

Stejně jako loni na pouti vystoupil folklórní soubor Čtyřlístek z Nového Strašecí. I když čas vystoupení hned po obědě jsme zřejmě nezvolili nejlépe a dost lidí je tedy minulo, na návsi jim to pochopitelně docela slušelo. Podívejte se.

Na poslední stránce jsou fotky z obou představení loutkového divadla Vysmáto. Jeden loutkoherec, Červená Karkulka, Pohádka o princezně a drakovi a spousta spokojených dětí.
 

 

Zpět