Úvodní stránka

Činnost

Stanovy

tOdkazy

Fotky (ext.)

Napište nám

Občanské sdružení   ŽEHROVÁK  Kamenné Žehrovice


 
 

AKTUALITY  2011

23.12.2011            Nejprve všem členům Žehrováku i návštěvníkům těchto stránek
                                        přeji jménem sdružení hezké Vánoce a všechno nej v novém roce

A protože jsem se mezitím nějak flákal, alespoň stručné shrnutí předchozího dění :

Ještě v listopadu jsme v kapličce měli koncert našeho oblíbeného sboru OKTET Praha, jako obvykle byl bezva a líbil se:

Víc fotek OKTETU (třeba z jejich o týden pozdějšího koncertu a křtu CD v přeplněném kostele sv. Martina ve zdi v Praze) si můžete prohlédnout na jejich stránkách, zde.

Na vánočním koncertě v pátek 9.12. se u nás tentokrát představila folklórní skupina Muzika Rozmarýn. Já jsem se bohužel účastnit nemohl (shodou okolností jsem ale brzy poté viděl jejich pořad v televizi), všechny ohlasy ale opět byly velmi pozitivní a rádi je k nám zase pozveme..

Když letošek shrnu, tak nás může těšit, že naše koncerty v kapličce se letos podle mě mimořádně povedly a cestu na ně si nacházelo stále víc lidí (i když několik volných míst v první řadě by se obvykle ještě našlo).
Naše největší každoroční akce, Mariánská pouť a Trhy lidových řemesel, je už v Žehrovicích a širokém okolí něčím samozřejmým a hojně navštěvovaným a doufejme, že to potrvá i dál.

Je také bezva, že v Žehrovicích letos konečně byli vidět i další lidé se zájmem o kulturu v obci.
Nové občanské sdružení Kameňáci od Záplav uspořádalo několik velmi pěkně připravených akcí pro děti (to, co jsme dělali v minulých letech, ale už nestíháme) a skupina lidí kolem hospody Na hrázi organizuje další zábavné akce (Masopust, viz dole, pyžamový bál, apod.)

Poslední letošní zápis je smutný - 18.12. zemřel náš bývalý prezident Václav Havel.
I v Žehrovicích byla tedy předvánoční nálada spojena se vzpomínkami na Václava Havla a zapalováním svíček u kapličky.

 

9.11.2011   Koncert Čs. komorního dua byl skutečně výborný (program i interpretace) a vesměs všem se tedy líbil (fotky dole).

Ještě v listopadu máme další akci - v pátek 25.11. v 19 hodin se v kapličce znovu po roce představí vokální skupina OKTET Praha, tentokrát s úpravami vybraných skladeb populární a popové hudby a vánočních melodiemi k začátku adventu.
OKTET je ve velmi dobré formě, před měsícem např. vyhrál sborovou soutěž na
Jirkovském písňovaru a dvě jeho členky tam navíc získaly ocenění za mimořádný sólový pěvecký výkon

Jinak co se týká našich akcí rád bych ještě poznamenal, že v tomto roce jsme (vůbec poprvé) nedostali dotaci od středočeského kraje a našim hlavním sponzorem je tedy obec Kamenné Žehrovice. Na pořádaní koncertů jsme pak získali i příspěvek od Nadace Život umělce.


20.10.2011   Na pátek 4.11. jsme do kapličky připravili TOP koncert Československého komorního dua, nazvaný Antonín Dvořák a přátelé, plakát s programem je zde.

27.9.2011   Aby aktuality byly aktuální, zařazujeme galerii fotografií z Poutě a Trhů, měly by být tady, doufám.

15.9.2011   Naše tradiční Mariánská pouť a Trhy lidových řemesel se po roce opět se vrací na původní místo, nově zrevitalizovanou náves v Kamenných Žehrovicích. Proběhne v sobotu 24. září 2011, jako pozvánku přikládám alespoň plakát s programem.

... (tady ještě pár akcí chybí, doplním (snad) v dohledné době)

2.5.2011   Máme za sebou první dva koncerty a kupodivu je tu už i pár fotek. Zájemci o snímky z koncertu sboru La Goia si mohou kliknout tady,

a příznivci jazzu v podání Emperor Penguin zase zde.

 

27.2.2011   Připravili jsme do kapličky už nějaký program na jaro (vždy v pátek), vedle dvou tradičních vážnějších koncertů zkusíme poprvé (zprostředkovali to nejmladší žehrováci) i koncert jazzový:

25.3. Helena Havlíkova a soubor La Goia Nové Strašecí, program: Dvořák, Gounod, Martinů
29.4. Emperor Penguin, jazz
20.5. Soubor Viola d'amore, J. Šimáček a K. Prokop, zpěv
E. Děkanová

Je fajn, že v obci se postupně začíná něco dít. Letos po druhé zorganizovala skupina místních nadšenců masopustní průvod, který v sobotu po obědě prošel vesnicí:


 

17.1.2011   V pátek 14.1. v 16,30 proběhla výroční členská schůze našeho sdružení. Program obvyklý - schválení činnosti a hospodaření občanského sdružení Žehrovák v roce 2010 a plány téhož na r. 2011. Obě zprávy budou předány i na obec (k nahlédnutí i pro všechny občany), aby naše činnost byla po všech stránkách transparentní. Letos se uskutečnily i volby do vedení združení, změny (kromě nové revizorky) zatím žádné. Docela se diskutovalo o článku  do Zpravodaje, o který nás obec požádala, výsledná verze je k přečtení i zde.

Na letošní rok opět podáváme žádosti na dotaci od obce (mezitím nám už zastupitelstvo schválilo 50 tisíc, o oddělené dotaci na pouť se ještě jedná), z Fondu kultury Středočeského kraje a navíc z nadace Život umělce (přispívá na konkrétní koncerty).

 

1.1.2011                                 Členů našeho sdružení i všem ostatním přejeme šťastný rok 2011


 

Co se dělo v předchozích letech: Archiv - aktualit 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

 

Zpět