Úvodní stránka

Aktuality

Činnost

tOdkazy

Fotky (ext.)

Napište nám

Občanské sdružení   ŽEHROVÁK  Kamenné Žehrovice


 

 

19.09.2008 - (zk) - Kladensko - str. 03

V Kamenných Žehrovicích se koná Mariánská pouť


Tip na víkend

Kamenné Žehrovice - Tradiční Mariánskou pouť spojenou s trhy lidových řemesel slaví zítra v Kamenných Žehrovicích. Od 9.00 budou na návsi otevřeny stánky s ukázkami práce hrnčíře, kováře, svíčkaře nebo košíkáře.
Ženské ruce zase budou předvádět jemné umění paličkované krajky nebo pletení z kukuřičného šustí. A také občerstvení vrátí návštěvníky do starých časů, protože jako jednu z pochoutek budou moci ochutnat trdelník a staročeské koláče. A pokud je jim už osmnáct let, mohou to zapít medovinou. Pro děti je připravena jízda na koni anebo loutkové divadlo.
V 11.00 bude sloužit poutní mši smečenský farář Karel Kunzl s doprovodem sboru Kratochvíle Praha. Mše se bude konat před obnovovanou kapličkou, protože tu původní nechal komunistický režim v 70. letech minulého století strhnout. Občanské sdružení Žehrovák se ale rozhodlo kapličku znovu postavit a loni při Mariánské pouti mohli návštěvníci vidět její základy. Teď ji uvidí téměř před dokončením. Občanské sdružení na stavbu kaple získalo dotaci dva miliony korun, kterou musí vyčerpat do konce letošního roku. Pak ještě bude potřeba upravit interiér, na což občanské sdružení použije peníze z veřejné sbírky. Poté by kaplička měla sloužit jak k bohoslužbám, tak i k pořádání komorních koncertů.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední čechy (jih)

 

 

Zpět