Úvodní stránka

Činnost

Stanovy

tOdkazy

Fotky (ext.)

Napište nám

Občanské sdružení   ŽEHROVÁK  Kamenné Žehrovice


 

Archiv _ aktuality 2007

17.12.2007

V sobotu se členové sdružení sešli na poslední letošní schůzi nebo spíše předvánočním posezení, probralo se i leccos kolem kapličky a dalších akcí. Vedle tradičního zpívání koled asi mnozí z nás vyrazí i na výlet do Družce (oboje viz níže).

V lednu proběhne výroční členská schůze, na které se m.j. uskuteční volba vedení sdružení (starému končí mandát).
Zatím všem přeji.hezké vánoce a šťastný rok 2008.

10.12.2007

Tento týden byl pro nás poměrně rušný a aktualit je proto poněkud více. Tou první je dobrá zpráva z parlamentu ČR, který do rozpočtu ČR na příští rok schválil i částku potřebnou ke kompletní dostavbě kapličky v Kamenných Žehrovicích. Stavět se tedy v příštím roce bude, je ovšem třeba celou akci pečlivě připravit. Vedení sdružení proto svolává mimořádnou neformální schůzi členů, která proběhne v sobotu 15.12. v 17 hod. v sídle sdružení. Jako host by nás měl navštívit i  poslanec parlamentu Ing. J. Klas, bez jehož asistence bychom dotaci nezískali.

Vánoční koncert: Pražský sbor Kratochvíle jezdí do Žehrovic pravidelně a rád a s přízní ho přijímají i naši občané. Ve stejném duchu proběhl i včerejší předvánoční koncert. Místo dalších řečí zatím alespoň dva snímky z koncertu:


Díky kontaktům, které získáváme hlavně při organizování naší pouti (viz níže), jsme v Dělnickém připravili i dětské divadelní představení, jehož se zúčastnilo víc než sto dětí z MŠ a ZŠ z Žehrovic i ze školy v Družci. Adventní představení divadla jedné herečky Tereza se podle mých zpráv skutečně povedlo a děti se bezvadně zapojovaly.. Opět zatím dva snímky.


Další sdělení se týká poněkud jiné kulturní aktivity. V naši obci vzniká tradice pořádání turnajů v karetní hře Lóra, oblíbená zejména v kladenském regionu, které podporuje i naše sdružení. Druhý ročník akce proběhne v Dělnickém domě 5.1.2008, informace p. Hera, e-mail: TIT@seznam.cz

Další akce v prosinci: Na štědrý den proběhne v Žehrovicích tradiční (Q-klub) zpívání koled u rybníka. Abychom nezůstávali jen doma za pecí, upozorňuji ještě na zajímavou akci v Družci, kde na 29.12. připravili 8. ročník zimní družecké šlápoty, příjemného putování zimní krajinou.. Start v 9.30-10.30 od obecního úřadu v Družci, trasy 6, 9 a 12 km... :

3.12.2007

Vánoční koncert s oblíbeným sborem Kratochvíle proběhne v neděli 9.12. v 17 hodin v Dělnickém domě.
Stejně jako loni bude spojen s malým předvánočním trhem.

Probíhá poslední fáze přípravy našich akcí na příští rok. Veškeré náměty jsou vítány !

Naše webové stránky se přestěhovaly na novou adresu (tedy sem), v dohledné době chystáme i jejich (již potřebnou) modernizaci..

1.10.2007

S obvyklým mírným zpožděním alespoň pár fotek z pouti, máte-li zájem víc je jich tady, ještě tam nějaké v dohledné době přidám..
A ještě jedno oznámení: od půlky října pokračuje (free) kroužek anglické konverzace s Melvynem. Kdo má zájem, hlaste se - pokud chcete opravdu mluvit, určitě vám to pomůže ! První hodina už v neděli 21.10 v 17 hod.


 

24.9.2007

Pouť už je za námi a poutače ze snímku dole už od silnice zase na rok zmizely.. Podrobnější zpravodajství s fotografiemi sem přidám během několika dní.

13.9.2007

Pouť se již blíží a probíhají poslední přípravy, zbývá už jen zajistit hezké počasí..Loňskou pouť si můžete připomenout zde.

12.6.2007

Přes několik konkurenčních akcí (škola v přírodě, ženy v ZOO) bylo na dětském odpoledni 80 dětí, které se, myslím, docela bavily.
Jinak ještě všem hezké prázdniny, další větší akce bude až zase Mariánská pouť a Trhy lidových řemesel, připravené na 22.9.2007.


Dodatek: Další fotky k vidění na obecním úřadě, lze je tam i objednat. Naši skříňku vedle obecního úřadu (a s fotkami dětí) mezitím zničili jacísi vandalové, během pár dnů by ale měla být zas v pořádku.

16.5.2007

(Neděle 13.5.) Jaroslav Hutka přijel do Žehrovic a dvě a půl hodiny hrál  lidové písně ze Sušilovy sbírky, své staré "evergreeny" i ukázky ze své současné tvorby. Měl jsem obavy, že v poněkud předimenzované sokolovně bude trochu nesvůj, ale proběhlo to ke všeobecné spokojenosti. Další fotografie z koncertu najdete tady.
A ještě jedna informace. Příprava letošní Mariánské pouti a Trhů lidových řemesel na 22.9 probíhá velmi uspokojivě, po úspěchu loňského ročníku přijede opět více vystavovatelů (kolem 60), posíleno bude občerstvení i kulturní program.
 

 

 

7.4.2007

Velikonoční koncert minulou neděli byl fajn a všechny návštěvníky opět potěšil.
Další akce, koncert J. Hutky, bude za měsíc.
Ještě informace, skončilo jarní kolo angličtiny s Melvynem, pokračování podle zájmu zas až na podzim.

 

 

 

 


19
.3.2007

Na dětské odpoledne s Janem Vodňanským a diskžokejem Honzou Lukavským přišlo téměř dvě stě rodičů a dětí a (snad) všichni byli spokojeni. Děti zpívaly, tančily, mlsaly a soutěžily o nejlepší masky. Zatím pár fotek..

 

 

 

13.2.2007

Dnes alespoň dva snímky z koncertu Jana Buriana:

 

14.1.2007

Konečně jsem sem (tedy sem ) umístil pár fotografií z prosince, konkrétně z Vánočního koncertu se sborem Kratochvíle a doprovodných minitrhů (zase tam bylo víc lidí než loni).  Protože byl zájem i o snímky z tradičního Q-klubového zpívání koled u rybníka a pouštění lodiček na Štědrý den, tak ty už jsou také na webu, zkuste kliknout tady

Blíží se výroční schůze sdružení. Vzhledem k stavebnímu ruchu v našem sídle proběhne o něco později než obvykle, v neděli 4.2.2007 od 16 hodin.

Zdá se, že v letošním roce se dost rozšíří program našich žehrovických kulturních akcí,  připravovaných (popravdě řečeno díky Sylvii) většinou ve spolupráci s obcí nebo dalšími organizacemi z KŽ v Dělnickém domě:

11.2. 17.30:: koncert Jana Buriana (Burianova kulturní ozdravovna).

17.3. : Dětský maškarní ples s populárním moderátorem radia Relax Janem Lukavským a v jeho rámci pořad
           Jan Vodňanský: Dejte mi pastelku a nakreslím pejska - "one man show" pro děti

1.4.   17.30: Velikonoční koncert, zahraje Symfonický orchestr ZUŠ z Prahy.
         Program: J.V.Stamic - Koncert pro violu d´amore a orchestr, W.A.Mozart - Dvě árie z opery Figarova svatba -
         zpěv + orchestr, E.H.Grieg - I.suita Peer Gynt, J.Strauss sen - Radetzky marsch

13.5. 17.30: : koncert  Jaroslava Hutky

2.6.   : Dětský den- diskotéka, pohádkové soutěže (za pomocí sdružení Kamarádi ze Stochova), ..

22.9. : Mariánská pouť a Trhy lidových řemesel

9.12 : Vánoční koncert, sbor Kratochvíle

Další akce jsou v jednání, závisí to i na tom, zda se nám podaří jako loni získat podporu (grant) z kraje..

Minulou neděli se také uskutečnila první seance žehrováckého anglického kroužku - praktický výcvik anglické konverzace vedený zkušeným lektorem Melvynem Clarkem, s dobrou náladou a v příjemném prostředí. Řekl bych, že tyto lekce budou užitečné hlavně pro lidi, kteří už něco umějí a potřebují anglicky skutečně (a dobře) mluvit. Pár snímků z první hodiny má Melvyn zde.
Melvyn už také přeložil článek o Žehrováku z Kladenského deníku, budu mít alespoň na co odkazovat i naše eventuelní  zahraniční návštěvníky. První verze překladu je tady, kopie původní novinové stránky je v galerii snímků z loňské pouti, pokud se nepletu tak snad tady.

Poslední aktualitou by dnes mohlo být to, že jsme se na vánočním koncertě setkali s panem Huňkem z občanského sdružení Společnost za positivní přístup k životu, z Kladna a České Kanady. Podívejte se na jejich stránky, pořádají řadu zajímavých akcí a mohli bychom s nimi v budoucnu i nějak spolupracovat..

1.1.2007

Všem Žehrovákům i návštěvníkům těchto stránek přejeme šťastný Nový rok 2007 !

 

Archiv - aktuality 2006

 

Zpět na hlavní stránku