Úvodní stránka

Činnost

Stanovy

tOdkazy

Fotky (ext.)

Napište nám

Občanské sdružení   ŽEHROVÁK  Kamenné Žehrovice


 

Archiv _ aktuality 2008

Zatím alespoň oznámení první akce na příští rok: V sobotu 21.2. 2009 se bude od 13 hodin v Dělnickém domě konat oblíbený (fotky z loňska  zde dětský karneval. Moderovat bude opět Honza Lukavský, celé to ale letos připravuje nový tým v čele s D.J., takže nějaké změny určitě budou.

22.10. 2008      Mám jako obvykle zpoždění, ještě jsem sem ani nedal slíbené fotky (pouť, Dobeš), alespoň tedy upozornění na příští akci.  V sobotu 22.11. se v Dělnickém době uskuteční koncert "Hudební jubilanti roku 2008 - A.Vivaldi, J.K.Vaňhal a F.P.Boch", účinkovat  bude Viola d´amore duo a E. Děkanová (soprán). Pozvánku naleznete zde.
 

22.9. 2008      Po pouti: Na rozdíl od minulých let bylo docela chladno, naštěstí ale nepršelo, lidi přišli a všechno tedy proběhlo uspokojivě a podle plánu. Fotky přidám během příštího týdne, hned bych ale rád poděkoval všem členům sdružení, kteří při dění kolem pouti pomáhali.
Před poutí vyšel tip na ní v MF Dnes.
Zkušebně jsme letos připravili i (krátkou, kvůli podmínkám provizorní kolaudace Dělnického domu) večerní zábavu, lidi tedy zůstali většinou radši doma u televize, z druhé strany orchestr Františka Šitty zahrál i tak s nasazením (zvláště věci, které jim jsou bližší, jako swing..) a třeba já jsem si už dlouho tak krásně nezatancoval na příjemně volném parketu..

Příští akcí, kterou připravujeme, bude v pátek 10.10. koncert Pavla Dobeše. Rezervace vstupenek bude opět možná přes internet (viz zde), lístky budou i v předprodeji na OÚ Kamenné Žehrovice a na místě před koncertem.

12.9. 2008      Už za týden proběhne naše tradiční Mariánská pouť a Trhy lidových řemesel (sobota 20.9., 9 -18 hod.).  Při loňské pouti byli hotové jen základy nové kapličky, tentokrát ji návštěvníci poprvé uvidí ve stavu, který již začíná připomínat její konečnou podobu (viz projekt, zde):

24.8. 2008                                                        Další aktuální snímek ze stavby..

2.8. 2008

Stavba kapličky opět pokročila - na fotce vidíte, že je už konečně hotový betonový věnec (mimochodem sehnat na to dostatečně šikovné tesaře byl zatím největší problém, moc už jich totiž není) a teď už přijde na řadu střecha.. Včera zde proběhla už druhá brigáda, tentokrát se sešlo devět pilných dobrovolníků a okolí kapličky je zase bezvadně uklizené, všem moc děkuji..

3.6. 2008

Dětské odpoledne na hřišti u Dělnického domu měl v neděli úplně na starosti Honza Lukavský, nám se tentokrát nepovedlo sehnat lidi a pomoci mu jako loni, hlavně se soutěžením a pohádkovými bytostmi. Příští rok se ale určitě polepšíme. Takže některým dětem něco z loňska chybělo, ale většinou je Honza (s Ájou a kouzelníkem) dokázali rozpohybovat a to se dětem líbilo také.. Fotky si můžete prohlédnout tady, tentokrát je jich spíš víc než míň, kvůli prostoru ne moc velké, ale pro zájemce můžeme dodat i větší..

29.5. 2008

Cirkus Giroldón byl bezva (fotky z představení už zde), v neděli proběhne u Dělnického domu dětské odpoledne, tentokrát v režii populárního kladenského moderátora Honzy Lukavského..

20.5. 2008

Přes malou účast bezvadná atmosféra - tak by se dal charakterizovat dvouhodinový koncert tria Ivana Hlase. Fotky doplním co nejdřív, mezitím se tady můžete podívat, jak I. Hlas zpíval na loňských Bratronicích.
Je hotová kamenná podezdívka kapličky z (na místě otesaného) žehrováku, příští týden se staví dál..

Příjezd do Žehrovic potvrdil nejmenší (dvoučlenný) česko-švýcarský cirkus Giroldón, který se u nás představí po účasti na klaunském festivalu v Miláně a těsně před velkým zájezdem do Ruska.

22.4. 2008

Stavba kapličky se začíná rozjíždět, včera o ní také byl článek v MF Dnes.

7.4.2008

Dnes už sem mohu přidat zprávu a hlavně fotografie z téměř (počáteční potíže se zvukem) bezvadného a pro nás tedy velmi úspěšného koncertu Pavla Žalmana Lohonky, Pavlíny Jíšové a Tondy Hlaváče. V Dělnickém domě bylo plno, většina lidí věděla na co jdou a tomu odpovídala i příjemná atmosféra v sále. Snad je to vidět i na fotkách, můžete se na ně podívat tady.

 

30.3.2008

Do koncertu Pavla Žalmana Lohonky, Pavlíny Jíšové a Tondy Hlaváče zbývá už jen pár dní a zájem o něj je stále velký. Živé legendy (jiho)českého folku jsou v Žehrovicích k vidění skutečně jen málokdy..

Minulý týden jsme uspořádali v Dělnickém domě výchovný koncert: "Housle v proměnách staletí" (účinkovalo Viola d´amore duo -
Jiří Šimáček a Karel Prokop). Zúčastnilo se ho přes sto dětí z místní ZŠ a řekl bych, že (alespoň některé) to docela zaujalo.

20.3.2008

Alespoň jeden snímek z hezkého koncertu Vox Nymburgensis. Mrzí mě jen, že na takovéto věci moc lidí nechodí..

20.2.2008

Velikonoční koncert renomovaného smíšeného sboru Vox Nymburgensis proběhne v neděli 16.03.08 v 17.30 h opět v Dělnickém domě..

Dětský karneval s Honzou Lukavským se mi opět líbil a myslím, že i dětem, jen pár rodičů nebylo (jako vždy, bohužel) spokojeno s dárky pro své děti, z druhé strany se dostalo na všechny. Zatím se můžete podívat na několik fotografií.

2.2.2008

Na členské schůzi byla schválena zpráva o činnosti a hospodaření sdružení v r. 2007 a po delší diskuzi (zejména kolem zajištění stavby kapličky) i plán na tento rok. Výbor bude příští tři roky pracovat v podobném složení jako dosud, novou místopředsedkyní se stala paní G. Stará.
 

10.1.2008

Oznámení:
Vzhledem k onemocnění předsedkyně sdružení musela být výroční členská schůze odložena a uskuteční se v sobotu 2.2. v 18 hod., pozvánku všichni dostanou. Na programu bude m.j příprava projektu kaplička, organizace dalších akcí v r. 2008 a také volba vedení sdružení.

Začátkem roku jsme se dočkali i zcela přepracovaných oficiálních stránek obce, s novým designem i obsahem se spoustou zajímavých a užitečných informací pro místní občany i další návštěvníky, m.j. i se záběrem webkamery zamířené na Záplavy. Určitě se podívejte na  www.kamennezehrovice.cz.

Je hotový program akcí na první pololetí (všechno v Dělnickém domě v KŽ) a něco připraveno i na pololetí druhé:

16.2.  14.00hod:   Dětský maškarní ples, opět s populárním moderátorem radia Relax Honzou Lukavským

16.3.   17.30hod:   Velikonoční koncert, sbor Vox Nymburgensis.

25.3.   koncert pro školy: Housle v proměnách staletí, Viola d´amore – duo
                         (Jiří Šimáček – housle, viola d´amore, viola, Karel Prokop – el.klavír, varhany, cembalo)

4.4.    19.00hod:   koncert  Pavel Žalman Lohonka, Pavlína Jíšová, Tonda Hlaváč

25.4.   Představení divadla Tereza pro ZŠ a MŠ K. Žehrovice a Družec

18.5.  18.00hod:   koncert  Tria Ivana Hlase (Ivan Hlas, Norbi Kovács, Olin Nejezchleba)

                             švýcarsko-český cirkus Giroldón v KŽ (nejmenší toulavý divadelní cirkus v Evropě)

1.6. :  Dětský den - diskotéka, divadlo, pohádkové soutěže

----------------------------------------------------------------

20.9. :  Mariánská pouť a Trhy lidových řemesel

10.10.  Koncert Pavla Dobeše

22.11: Koncert Viola D'amore-duo (Vivaldi, Vaňhal, Boch)

12.12: Vánoční koncert, Chorus Carolinus Kladno

Ještě jsem málem zapomněl na vůbec první letošní akci, kterou naše sdružení podporuje. V sobotu 5.1. proběhl v Dělnickém domě už 2. ročník novoročního karetního turnaje ve hře Lóra (která je populární zvláště právě na Kladensku). Tentokrát se zúčastnilo již 40 specialistů (včetně asi 7 žen), vítězem a žehrovickým šampionem se stal Roman Klika (snímek vpravo). Gratulujeme.

 

17.12.2007

V sobotu se členové sdružení sešli na poslední letošní schůzi nebo spíše předvánočním posezení, probralo se i leccos kolem kapličky a dalších akcí. Vedle tradičního zpívání koled asi mnozí z nás vyrazí i na výlet do Družce (oboje viz níže).

V lednu proběhne výroční členská schůze, na které se m.j. uskuteční volba vedení sdružení (starému končí mandát).
Zatím všem přejeme hezké vánoce a šťastný rok 2008.

10.12.2007

Tento týden byl pro nás poměrně rušný a aktualit je proto poněkud více. Tou první je dobrá zpráva z parlamentu ČR, který do rozpočtu ČR na příští rok schválil i částku potřebnou ke kompletní dostavbě kapličky v Kamenných Žehrovicích. Stavět se tedy v příštím roce bude, je ovšem třeba celou akci pečlivě připravit. Vedení sdružení proto svolává mimořádnou neformální schůzi členů, která proběhne v sobotu 15.12. v 17 hod. v sídle sdružení.

 

Více: Archiv - aktuality 2007

 

Zpět na hlavní stránku