Úvodní stránka

Činnost

Stanovy

tOdkazy

Fotky (ext.)

Napište nám

Občanské sdružení   ŽEHROVÁK  Kamenné Žehrovice


 
 

AKTUALITY

30.12.2010  Končí nám další rok, naše sdružení má šesté narozeniny a vstupuje tedy do školního věku. Na poslední chvíli ještě doplním pár fotografií z posledních akcí roku 2010 a těším se na shledanou v r. 2011:
Jsou zde
(shora) fotky z koncertu sboru Oktet Praha, z adventního koncertu sboru Chorus Carolinus Kladno (Dělnický dům, zapojili i děti), záběr z vystoupení dětí ze základní školy v KŽ (který nám poslala jedna z maminek asi) a nakonec tři snímky z vánočního koncertu sboru Kratochvíle.

 

21.11.2010   Příští pátek 26.11. od 19 hodin proběhne v kapličce již avizovaný koncert sboru Oktet Praha, který tentokrát uvede více z novější části svého repertoáru:
Směs písní Josefa Kainara  - arr. Luboš Hána, Makedonská humoreska - Todor Skalo, Fatiše kolo - Ivan Markovitch, Gurale - Jan Vičar, Java Jive  - Ben Okland, arr. Kirby Shaw, Besame mucho - Consuelo Velazquez, arr. Carsten Gerlitz, Drive my car - John Lennon a Paul McCartney, arr. Anders Edenroth, Penny Lane - John Lennon & Paul McCartney, upr.: Bob Chilcott, Walking down the street - Margareta Jalkeus, How deep is your love - Barry, Robin & Maurice Gibb, arr. Matthias E. Becker, Back in the USSR - the Beatles, arr. Philip Lawson, Také o Take Those Lips Away  - Matthew Harris, Who is Sylvia? - Matthew Harris
a na závěr několik koled před začátkem adventu:
Copak medle to znamená - arr. Michal Hájek, Kristus Pán se narodil - arr. Michal Hájek, Pašli pastire - arr. Zuzana Vlčinská

Další blízké akce: Sobota 27.11. v kapličce - mše od 17 hodin
                           Neděle 28.11. -  v 16 hodin slavnostní rozsvícení vánočního stromu u kapličky, program ZŠ K. Žehrovice,


25.10.2010   Přidávám fotografii z pátečního koncertu, další ještě zde.

10.10.2010   Nad naším obecním zastupitelstvem nepřestávám žasnout. V usnesení z jeho zasedání z 30.9. 2010 se píše: ".. (zastupitelstvo) neschvaluje v souhlasu s § 83 písm. b) dotaci občanskému sdružení Žehrovák ve výši 34.000.- Kč na finanční a administrační zabezpečení Mariánské pouti a trhů lidových řemesel. Zároveň souhlasí s uzavřením smlouvy o přidělení dotace.."
V tom aby se tedy xxxxx vyznalo .. navíc i eventuelní dotace od kraje je podmíněna mírou naší spoluúčasti - o to, co jsme už museli ušetřit, nám ji také sníží.
Kvůli neustávajícím pochybnostem našich spoluobčanů jen ještě připomínám, že obec se finančně skutečně nijak nepodílela na stavbě kapličky a s tou nesouvisí ani probíhající eurodotační přestavba návsi. Mimochodem autor projektu kapličky ing.arch. Kocourek z ateliéru Inblok proti navržené a teď tedy už probíhající úpravě jejího blízkého okolí protestoval, pochopitelně ovšem marně.

7.10.2010   Je připravený program koncertů v kapličce do konce roku, (skoro) všechny v pátek od 19 hodin:

22.10.2010  Písňový koncert - Eva Děkanová & spol.
Program.
Lidové v úpravě Leoše Janáčka – Náš Janyčko malovaný,  Ej, žalo dievča
Lidová v úpravě Jana Málka -  Ta klukovská náves
Jan F. Fišer – Devět dvojzpěvů (výběr)
Václav Trojan – České pastorely
Antonín Dvořák – Moravské dvojzpěvy (výběr)
Účinkují:
Zpěv – Eva Děkanová, Tereza Mlynaříková a Pavla Tondrová
Klavír – Zuzana Stránsk    

26.11.2010   Koncert sboru Oktet Praha

 9.12.2010   Adventní koncert sboru Chorus Carolinus Kladno, výjmečně čtvrtek od 19 hod. v Dělnickém domě

10.12.2010 Vystoupení dětí ze základní školy v K. Žehrovicích v kapličce

17.12.2010  Vánoční koncert oblíbeného sboru Kratochvíle   (programy ještě doplním)

 

Nakonce ještě za všechny přeji vše nejlepší naší předsedkyni k jejím dnešním narozeninám !

29.9.2010   Jak ukazují připojené snímky, pouť je už úspěšně za námi. Více fotografií z celé akce si můžete prohlédnou zde.

Ještě musím velice poděkovat všem členům (ale i nečlenům) sdružení, kteří s čímkoliv kolem poutí pomáhali.
Veškeré zařizování a organizování měla opět na krku Sylvie K. (jsem ale zvědav, jak dlouho jí to budou doma ještě tolerovat) a patří jí tedy hlavní dík za to, že všechno dobře dopadlo.
Poděkování si ale zaslouží i (podle abecedy) Petr B., Karel a Věra Č., Alena a Zdeněk H., Ditta J., Veronika K., Renata K., Jitka M., Hanka M., Josef P., Gabriela S., Dana T., František Š. a Jiří a Kristina V.    
Omlouvám se, jestli jsem kromě sebe zapomněl ještě na někoho dalšího ..

7.9.2010   Blíží se naše Pouť a Trhy, přípravy jsou v plném proudu, přikládám plakát:

1.6.2010   Pokusím se začít splácet dluh s aktualizováním našich stránek. Trochu problém je, že až na standardní akce (hlavně ty pro děti) je náš program zatím dost improvizovaný - ještě nám nedošla dávno schválená dotace od obce a ani Středočeský kraj ještě nerozhodl o přidělení dotací na tento rok, takže naše pokladnička trochu trpí. Pokud víte o možných sponzorech kultury v Kamenných Žehrovicích, dejte nám vědět !  Nebo alespoň navrhněte, co nebo koho byste (v rámci možností) v Žehrovicích rádi viděli..

Začnu tedy od konce. Teď v neděli 30.5. byl v Dělnickém domě Dětský den, ve srovnání s jarním karnevalem přišlo dětí dost málo (tři třídy místní ZŠ byly na škole v přírodě), vedle Honzy Lukavského a soutěží pro děti nedělní odpoledne navíc oživil i hrnčíř Mejla a děti si mohly vyzkoušet práci s hlínou a vytáčení hrníčků, takže těm, co dorazily, se to zřejmě líbilo. Fotoreportáž je tady.

V kapličce se na jaře uskutečnily i tři menší koncerty, můžu zatím ukázat alespoň pár fotek z předposledního (v pátek 23.4.), na kterém zahrálo Viola d´amore-duo (Jiří Šimáček, Karel Prokop) a zazpívala Eva Děkanová.

Přibližně jednou za dva měsíce v kapličce probíhají i mše (s farářem K. Kunzlem ze Smečna), příští by měla být 24.7.

Doufám, že program na podzim a zimu už bude přehlednější (jasný je zatím jen termín tradiční Mariánské pouti a Trhů lidových řemesel, připravený na 18.9.) a budu ho sem moci někdy během prázdnin vyvěsit..

1.2.2010   V sobotu proběhl v Dělňáku dětský karneval. Řekl bych, že tentokrát bezvadně a v klidu - rodiče i děti už vědí, co tam mohou čekat a moderátor Honza Lukavský, jak je tři hodiny bavit. Fotky přidám co nejdříve (první dvě na ukázku níže), předběhl mě ovšem Josef P., jehož snímky jsou už k vidění tady.

 

17.1.2010   V sobotu 16.1. v 16,30 hodin se uskutečnila výroční členská schůze našeho sdružení. Program obvyklý - schválení činnosti a hospodaření občanského sdružení Žehrovák v roce 2009 a plány téhož na r. 2010. Obě zprávy budou předány i na obec (k nahlédnutí i pro všechny občany), aby naše činnost byla po všech stránkách transparentní. První letošní větší akce bude dětský karneval 25.2., organizuje ho letos opět Ditta J. a doufám, že i ostatní členové sdružení pomohou..

Na letošní rok se opět připravují žádosti na dotace od obce a z Fondu kultury Středočeského kraje (a t.č. i zprávy za rok minulý) a doufáme, že nám zůstanou věrní i naši další sponzoři.

 

1.1.2010                                 Členů našeho sdružení i všem ostatním přejeme šťastný rok 2010


 

Co se dělo v předchozích letech: Archiv - aktualit 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

 

Zpět na hlavní stránku