Úvodní stránka

Činnost

Stanovy

tOdkazy

Fotky (ext.)

Napište nám

Občanské sdružení   ŽEHROVÁK  Kamenné Žehrovice


 
 

AKTUALITY  2012

31.12.2012
Všechno nejlepší v Novém roce !


21.12.2012
Ještě rychle fotky z letošního posledního koncertu sboru Rosička ze Stochova.     A už hezké Vánoce !


17.12.2012
Tak už nám zbývá jen poslední letošní koncert.
Ve čtvrtek 20.12. od 18 hodin se v kapličce představí se svým adventním programem Dětský pěvecký sbor Rosička při ZUŠ ve Stochově.
Koncert Rozmarýnu minulý pátek jsem nakonec opět zmeškal. Všem se ale líbil a pozveme je určitě i za rok a snad mi to už konečně vyjde. Přidávám aspoň jednu fotku, kterou tentokrát pořídil desetiletý Ondra B.

 

5.11.2012
V rámci naší ve stanovách deklarované péči o památky jsme na obec zaslali připomínku k průběhu rekonstrukce Dělnického domu, konkrétně k zazdění dvou základních kamenů u čelního rohu budovy a odstranění fasády s původním nápisem "Dělnictvo sobě".
To dnes už zrovna aktuálně jistě nezní, ale stavba skutečně vznikla v r. 1919 díky sbírce a za účasti velkého množství občanů KŽ (viz dobová fotografie ze zahájení stavby), jejichž potomci na to zdá se už zapomněli.

Dnes s tím také už bohužel nic dělat nepůjde a obec na zdi alespoň obnoví desku připomínající návštěvy T.G. Masaryka..

26.10.2012
Po pěkném koncertu Oktetu (viz dvojfotka dole) jsme na prosinec připravili ještě dva adventní koncerty:
Na prvním (v pátek 14.12. od 19 hodin) přivítáme folklórní soubor Muzika Rozmarýn. Já jsem zmeškal jejich loňské vystoupení, ale ohlasy na jejich výkon byly tak příznivé, že si to letos mohu vynahradit.
Ještě před Vánocemi v kapičce zazpívá
dětský pěvecký sbor při ZUŠ ve Stochově.

15.10.2012
Další oznámení: V
pátek 23.10. se v kapličce uskuteční již tradiční koncert vokální skupiny Oktet Praha. Ze svého repertoáru letos zazpívají vlastní úpravy soudobé populární (i lidové, např. z Finska) hudby a snad i něco z klasiky..

Koncert Jany Koubkové s klavíristou Ondřejem Kabrnou máme naopak už za sebou. Venku byl deštivý říjnový večer, ale v kapličce plno energie a dobré nálady, kterou si pak všichni přítomní odnášeli s sebou. Další z letošních nejlepších koncertů.

27.9.2012
Nejprve jedno oznámení:  I letos uslyšíme v kapličce
jazz. Po loňských Emperor Penguin u nás  tentokrát
v pátek 12.10. od 19 hodin zazpívá 
Jana Koubková s doprovodem Ondřej Kabrny

Je po pouti a kupodivu se už můžete (tady) podívat na nějaké fotografie. Nakonec všechno dopadlo uspokojivě i když počasí si to skutečně rozmyslelo až na poslední chvíli (a asi deset prodejců kvůli tomu nepřijelo).
Ještě jednou moc děkuji všem členům sdružení, kteří se na organizaci i pořádání poutě podle svých možností podíleli !!

3.9.2012
Jednání na obci o možnost příspěvku na provoz kapličky nebylo zrovna úspěšné, na některé zastupitele kaplička stále ještě působí jako červený hadr.. V září svoláme členskou schůzi a posoudíme další možnosti.

31.8.2012
Mariánská pouť a Trhy lidových řemesel jsou už na obzoru, o programu už více zde

16.7.2012
Je tu poněkud okurková sezóna a přidám tedy aspoň pár ne-úplně-aktualit.
     Léto je hlavní období příprav naší podzimní Mariánské pouti a Trhů lidových řemesel (letos
v sobotu 22.9.2012). Jednání ještě probíhají, ale zatím to vypadá, že jejich rozsah bude podobný jako při loňském ročníku.
     Místní ZŠ má sice prázdniny, nicméně během nich probíhá výměna vedení. Obecní zastupitelstvo věří, že právě z konkurzu vzešlá nová ředitelka zvýší úroveň školy a tím zájem o ní mezi rodiči a žáky z KŽ i okolních obcí. Upadající počet žáků vesnických škol je, jak známo, velký problém nejenom u nás a ne každá škola to nakonec přežije. Uvidíme, zda obec tentokrát jednala Rozumně.

28.5.2012
Na závěrečném koncertu "žehrovického jara" v pátek 25.5. v kapličce přednesly renesanční a barokní  hudbu a písně naše přední interpretky Jan Lewitová a Lenka Mitášová, s doprovodem dobových hudebních nástrojů (barokní viola a loutna, dvě malé harfy).
Kdo přišel, odnesl si opět mimořádný hudební zážitek.
Několik fotografií z koncertu:

30.4.2012
I druhý kytarový koncert byl skvělý, aby také ne, když naše pozvání přijal Štěpán Rak. Legenda české kytary hrála převážně vlastní skladby (plus několik svých typických úprav) a kaplička byla opět  plná spokojených posluchačů. A navíc se u nás líbilo  i Štěpánu Rakovi..

30.3.201
Proběhl první jarní koncert z cyklu klasická kytara. Původem chorvatský virtuos a pedagoga Ozren Mutak zahrál
převážně klasický repertoár (Barrios, Bach, Tarrega ), doplnil jej ale i ukázkou soudobé balkánské tvorby (Bogdanovič).
Vedle hudby se posluchačům dostalo i fundovaného komentáře k jednotlivým autorů a skladbám.
Pár fotografií z koncertu:


 

23.1.2012
Členská schůze je za námi a Žehrovák pokračuje dál.

12.1.2012  

Výroční členská schůze Žehrováku proběhne v pátek 20.1. 2012 od 18.30 hodin v sídle sdružení.
Program standardní - vyhodnocení minulého roku (akce, finance), příprava téhož na r. 2012.a samozřejmě volná diskuze ke všem bodům.

 

Další informace není radostná a týká se kapličky. Někdy před týdnem se na ní (zatím) neznámý vandal nepěkně podepsal, viz fotografie vpravo. Doufáme, že byl zachycen kamerovým systémem (technici na tom pracují) a bude tedy nalezen a po zásluze odměněn.

Aktuální informace o tomto politováníhodném případě zde budeme postupně doplňovat..

 

- nejnovější zpráva říká, že zlo-činec byl na asi minutovém záznamu z 5.1. 2012 skutečně zachycen. S podobnými výstřelky měli trvalejší problémy i v sousední obci Žilině (viz článek "Obyvatele Žiliny děsí hákové kříže" v Kladenských listech) a pachatel by možná mohl být stejný.
- další den už se zdá, že žilinská stopa by mohla být skutečně horká, osoba ze záznamu údajně připomíná nejmenovaného občana této obce.
- další týden: vyšetřovatelé sice detailnější informace neposkytují, nicméně máme zprávu, že místní republiková policie (Stochov) pachatele již identifikovala a případem se nyní zabývá kladenská kriminálka.

- po dvou měsících: podle informace policie ČR je pachatelem skutečně mladý muž ze Žiliny, odpovědný i za podobné výstřelky tamtéž. Usvědčený byl právě na základě našeho záznamu od kapličky.

1.1.2012  

Dnes začínáme už vlastně 9. (!) rok činnosti našeho sdružení (zakládající schůze byla koncem roku 2004, pěkně to utíká). Ještě jednou tedy přeji všem všechno nej v novém roce a děkuji těm, kteří to s námi celou dobu vydrželi.

Co se dělo v předchozích letech: Archiv aktualit: 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

 

Zpět