Úvodní stránka

Činnost

Stanovy

tOdkazy

Fotky (ext.)

Napište nám

       Spolek   ŽEHROVÁK  Kamenné Žehrovice


 
 

AKTUALITY  2016

Program akcí na r. 2016

Kaplička a dění v ní na Facebooku
(často aktuálnější než tento web, videa z akcí apod.)

 

31.12.2016

 

Tak máme za sebou další rok. Zbývá tedy už jen popřát Žehrovákům a vůbec všem  lidem dobré vůle Šťasný a spokojený Nový rok 2017.

Ještě dvě poznámky. První je odpověď na otázku kde bereme snímky oblohy pro PFka. Samozřejmě na našem žehrovické dvorku, viz. www.astrodvorek.cz .

Poslední (důležité !!) je pozvánka na výroční členskou schůzi spolku Žehrovák. Přestože samotné datum mnoho důvěry neslibuje, proběhne v pátek 13.1.2017 od 18 hodijn v sídle spolku a důležitým bodem bude letos i volba vedení.

 

 

 

 

23.12.2016

Poslední letošní koncert, už vánoční, patřil minulý pátek dětskému sboru Rosička při ZUŠ Stochov s vedoucí Terezou Mlynaříkovou. Dětem se u nás tradičně líbí a oni nám taky..

Šťastné Vánoce !!

 

 

.

 

 

 

11.12.2016

Vánoce jsou na obzoru a za námi už první adventní koncert, už tradičně s vynikající Muzikou Rozmarýn. Kdo přišel, nelitoval..

 

 

 

 

 

27.11.2016

Po měsíci nás tedy už po třetí navštívíla písničkářka Jana Rychterová, tentokrát v doprovodu populárního vypravěče a glosátora Ivo Šmoldase. Ten pak dokázal naplněnou kapličku svým vyprávěním a postřehy (m.j.  i z procházky po Žehrovicích) bez problému zaujmout i pobavit a tak ani na J. Rychterovoi moc práce nezbylo. Skutečně příjemný večer..

 

 

 

12.11.2016

Poněkud se zpožděním musím ještě doplnit zápis o koncertu z 21. října. Letos nás již podruhé navštívila Jana Rychterová, která se tentokrát (s podporou Michala Žáry a Evy Šašinkové) představila jako zajímavá písničkářka (téměř) výlučně s vlastní tvorbou. Alespoň za sebe mohu říct, že koncert byl o řád zajímavější, než ten první a fakt se mi to líbilo, myslím, že i ostatním..
Můžeme se tedy už těšit i na naši příští akci:  v pátek 25. listopadu se v kapličce Jana Rychterová objeví ještě jednou, tentokrát ve dvojici s populárním  (a inteligentním) bavičem Ivo Šmoldasem. A kupodivu (plakátek teprve připravuji) lístky na toto představení jsou už téměř vyprodané..

 

 

 

 

3.10.2016

Smutná zpráva

V páetk 30.9. neočekávaně zemřel náš (smečenský ) pan farář Karel Kunzl.
Se sdružením (dnes spolkem) Žehrovák P. Kunzl spolupracoval od jeho založení v r. 2005 (vysvěcení křížku, zde nebo sošky sv. Rocha,  tady) a zúčastnil se všech našich dalších podobných akcí včetně všech dosavadních Mariánských poutí. Pro připomenutí alespoň snímek z r. 2013, ze mše svaté právě na Mariánské pouti s pražským biskupem V. Malým.
Pan farář nás vždy udivoval svým přátelskýn přístupem k lidem, dobrou náladou a často i svým typickým humorem. Bude nám hodně chybět..

Rozloučení s P. Karlem Kunzlem proběhne při mši svaté v kostele Nejsvětější Trojice ve Smečně v pondělí 10. října 2016 v 10.30 hodim.

 


 

 

30.9.2016

Minulou sobotu za pěkného podzimního počasí proběhla naše už 11. Mariánská pouť a Trhy lidových řemesel. Na fotce dole  vidíte, jak to na návsi vypadalo ráno před půl devátou, ke snímkům z dalšího průběhu se dostanete kliknutím na obrázek.

 

Za tři týdny, v pátek 21.10. od 19. hodin nás čeká další koncert v kapličce. Jana Rychterová, Michal Žára a Eva Šašinkové (kytara, housle, kntrabas a samozřejmě zpěv) - autorský folk a šanson.

 

 

 

10.7.2016

Trochu se zpožděním ještě potvrdím, že i Žehrovák má teď prázdniny. Ještě v červnu proběhl poetický koncert s kytarou (fotky níže) před docela slušnou návštěvou, dorazili totiž i příznivci recitátora V. Fikrleho i kytaristy J. Paulíka z Kladna a opět byli s programem i prezentací velice spokojeni..

Naše další akce bude teď až tradiční (jedenáctý) ročník Mariánské pouti a Trhů lidových řemesel, v sobotu 24. září.

 

 

 

 

1.6.2016

Minulý čtvrtek proběhlo v zaplněné kapličce pozoruhodné setkání s Lenkou Dusilovou. Pěkný zážitek a tady aspoň jedna fotka..

Příští koncert, Jak rozezpívat podobiznu ptáka (poesie s kytarou) v podání Václava Fikrleho a dr Jana Paulíka se uskuteční v pátek 24.6. od 19 hodin.

 

 

 

 

 

4.5.2016

Na koncert humornějších klasických kousků ve stylu crazy classic nedorazil V.I. Pecháček, ale s Janou Rychterovou se představily  Dana Šimíčková (soprán, společně duo Two Voices) a  Eva Šašinková (basa). Diváci se bavili a pár fotek přikládám.
Jinak ještě na květen se nakonec podařilo dohodnout vystoupení Lenky Dusilové, na čtvrtek 26.5. od 19 hodin. Zájem asi bude, doporučuji si vstupenky rezervovat, např. přes mail (zehrovak@seznam.cz).

 

 

 

20.3.2016

Koncert Irské hudby (ale i vlastní tvorby) Jitky Malczyk a Vojtěcha Jindry den po svátku sv. Patrika se všem v kapličce skutečně líbil, viz fotky..
Za měsíc (ve čtvrtek 28.4.) nás čekají Humorné variace na klasickou hudbu v podání Jany Rychterová a V.I.Pecháčka.

 

 

 

 

1.2.2016

Včera proběhla členská schůze sdružení, která m.j. schválila činnost i hospodaření (s rozpočtem ca. 150 tisíc) za minulý rok a návrh téhož na rok nastávající. Požádali jsem o dotace obec (s níž spolupráce funguje už pár let bezvadně), kraj (nepředvídatelný) i několik nadací (např. Život umělce) a uvidíme jak dopadneme.
Na předběžný program akcí se již můžete podívat zde. První koncert je připravený na pátek 18.3.

 

 

1.1.2016
Všem všechno nejlepší v Novém roce !  (péefko už tradičně se snímkem kousku oblohy nad Žehrovicemi)..

 

 

 


Co se dělo v předchozích letech: Archiv aktualit:  2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005+4

 


 

Zpět na hlavní stránku