Úvodní stránka

Činnost

Stanovy

tOdkazy

Fotky (ext.)

Napište nám

       Spolek   ŽEHROVÁK  Kamenné Žehrovice


 
 

AKTUALITY  2017

Kaplička a dění v ní na Facebooku
(často aktuálnější než tento web, videa z akcí apod.)

 

 

Na konci roku už jen přeji všem Žehrovákům a vůbec všem lidem dobré vůle krásné prožití vánočních svátků a štěstí a zdraví v roce 2018.

 

 

 

17.12.2017

 

Letošní program v kapličce uzavřel (další už tradiční) vánoční koncert dětského sboru Rosička ze ZUŠ ve Stochově. Je bezva, že dětí ve sboru stále přibývá a sbormistryně Tereza Mlynaříková je dokáže pro zpívání tak nadchnout..

 

 

 

 

11.12.2017

 

Vánoce na dohled a první adventní koncert za námi.  Stejně jako v minulých letech v podání Muziky Rozmarýn a zase bezva..
Poslední letošní akce v kapličce proběhne už tento pátek (od 18 hodin), vánoční melodie zazpívá dětský sbor Rosička ze Stochova.

 

 

 

 

 

 

11.11.2017

 

Včera proběhl další velice příjemný koncert, na kterém zahrály Jitka Malczyk a její francouzská kolegyně Célestine Doedens, jinak také Duo Deliou. Na pořadu byly jak lidové melodie z různých krajů, jako Bretaň, Irsko ale i Turecko a další, tak i vlastní kompozice vycházející opět hlavně ze zážitků z cest nebo třeba z Prahy. Kaplička opět plná a myslím spokojená.

Letos nám tak zbývají už jen dva adventní koncerty (viz níže).

 

 

 

 

1.11.2017

 

Minulý pátek v kapličce zahrál a zazpíval Luboš Pospíšil. A znovu nastal optimální případ, kdy lidi vědí, na koho jdou (a berou s sebou třeba gramofonové desky k podpisu), L. Pospíšil s vervou odzpívá starší hity i věci z posledního CD a všichni pak odcházejí spokojeni.

Nakonec ještě připomínka zbývajících letošních pátečních koncertů v kapličce :

10.11.   v 19 hodin, Duo Deliou - v bretonštině " Listí ", tedy česká houslistka Jitka Malczyk a francouzská  harfenistka Célestine Doedens, které v převážně autorských skladbách a improvizacích čerpají ze svých cest, zážitků, vlastních hudebních kořenů a tradičního folkloru Evropy.

 8.12.    v 19 hodin, Muzika Rozmarýn, už tradiční adventní koncert.

 15.12.   v 18 hodin,  Rosička, pěvecký sbor při ZUŠ ve Stochově, dětský vánoční koncert.

 

 

 

 

 

1.10.2017

 

Mariánská pouť a Trhy proběhly díkybohu hladce a nakonec docela spolupracovalo i počasí. Aspoň ještě pár fotografií..

Příští akce:   27. října proběhne v kapličce koncert Luboše Pospíšila.

 

 

 

 

28.8.2017

 

Probíhají poslední přípravy na letošní Mariánskou pouť a Trhy lidových řemesel. Na předběžný program / plakát se můžete podívat zde .

 

Jinak prázdniny u nás proběhly relativně v klidu, oživením byla snad jen čilá mediální diskuze o estetické (ne-)kvalitě rekonstrukce místní základní školy a připomenout bych snad ještě mohl ocenění místního astrodvorku při výběru České astrofotografie měsíce za červen 2017, viz tato zpráva.

 

 

30.5.2017

 

V pátek proběhl v kapličce už třetí letošní koncert, tentokrát se nám představilo respektované dámské klarinetové kvarteto Cantarina Clarinete (Hana Tauchmanová, Jana Lahodná a Jana Černohouzová - klarinety a Věra Kestřánková - basklarinet) s programem složených z klasických (Bizet, Dvořák, Brahms,..) i novějších (Cohenn, Joplin, Bernstein,...) populárních skladeb.
Jako obvykle spokojenost na jevišti i v hledišti..

 

 

 

 

24.4.2017

 

Jaroslav Hutka u nás zdaleka nebyl poprvé, jeho koncert byl kdysi (v roce 2009) také vůbec první v ještě ne úplně dostavěné kapličce.. Tentokrát to byl tak trochu spojeno s jeho 70. narozeninami, které slavil o den dříve křtem nové knížky, dvou CDček a koncertem v Praze v Semaforu. A i u nás jsem slyšeli jeho více i méně známé písničky vzniklé v průběhu téměř padesáti let, od lidových skladeb ze Sušilovy sbírky nebo Pravděpodobných vzdáleností až do dneška.. tedy přesně to, na co lidi přišli.

 

 

 

 

 

29.3.2017

 

Na prvním letošním koncertu vystoupil Karel Procházka s houslistou Janem Radou a japonskou klavíristkou Miou Sakamoto. Představili poměrně široký repertoár klasických písní, doplněný i vlastní tvorbou a sólovými skladbami pro jednotlivé nástroje.. příjemný podvečer.

 

 

 

 

19.3.2017

 

Na poslední chvíli pozvánka na letošní koncerty. Jsou zatím připraveny tři jarní, vždy v kapličce od 19 hodin:

Pátek 24. března:      Karel Procházka, Mio Sakamoto (Jap.) a Jan Rada,  Poklady klasické hudby

Sobota 22.dubna:      Jaroslav Hutka, narozeninový (70) recitál

Sobota 27. května:    Cantarina Clarinete - koncert známého klarinetového kvarteta

 

 

Co se dělo v předchozích letech: Archiv aktualit:  2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005+4

 


 

Zpět na hlavní stránku